Education All Inclusive - ostatni webinar przed nami!

08 czerwca 2021

21 czerwca o 14.00 zapraszamy na kolejny webinar z cyklu IGF Młodych Polska! Tym razem porozmawiamy o równym dostępie do internetu i jaki cyberprzestrzeń ma wpływ na edukację i życie społeczne. Pod tytułem "Education All-Inclusive" podejmiemy dyskusję z ekspertami i partnerami z całego świata!

Już 21 czerwca, o godz. 14 CEST odbędzie się ostatni webinar z cyklu przygotowań do Youth Summit w Katowicach. W trakcie wydarzenia przedstawimy szczegóły dalszych części projektu oraz wyjaśnimy, w jaki sposób można będzie się w nie zaangażować. Oprócz tego, nie zabraknie też części merytorycznej, która tym razem będzie dotyczyła tematu Digital Inclusion.

Nie da się bowiem ukryć, że w obecnych czasach Internet staje się drugim, alternatywnym wymiarem naszego funkcjonowania. Dostęp technologii, zwłaszcza podczas pandemii, staje się kluczowy dla możliwości korzystania z szeregu fundamentalnych praw człowieka, takich jak prawo do edukacji czy prawo do opieki zdrowotnej.

Niestety, aktualnie powszechności dostępu do Internetu daleko do ideału. Zjawisko cyfrowego podziału nadal stanowi problem wielu społeczeństw, narażając ich członków na wykluczenie z udziału w korzyściach, jakie daje dostęp do technologii, w tym z dostępu do edukacji. Jako młodzi ludzie, dostrzegamy ten problem i jesteśmy zmotywowani do poszukiwania metod jego rozwiązania. Dlatego w trakcie webinaru, wspólnie z ekspertami z różnych części świata, chcemy zastanowić się, w jaki sposób, jako młodzi aktywiści, możemy przyczynić się do zapewnienia równego dostępu dla wszystkich do zasobów online, w tym zwłaszcza związanych z edukacją.

Partnerem merytorycznym wydarzenia “Education All-inclusive. Including and educating the excluded as a crucial factor in building a better society” jest Instytut Zamenhofa. Patronem całego cyklu przygotowań do Youth Summit jest NASK.
Link do rejestracji na wydarzenie:  https://intgovforum.zoom.us/webinar/register/WN_C89catxqSDmbW7qOYI2H2A