Academia online YIGF Poland zaprasza na kolejny webinar!

17 maja 2021

webinar 2

Już 25 maja o godzinie 16.00 Youth IGF Poland, we współpracy z NASK, ma zaszczyt zaprosić na “Academia online Youth IGF Poland” poświęconą dyskusji wokół praw, postulatów i zagrożeń płynących z używania aplikacji mobilnych. Dołącz do naszej dyskusji i twórz przyszłość internetu z nami!

Cyberprzestrzeń stała się naszą alternatywną rzeczywistością. Coraz więcej naszych codziennych czynności realizujemy z telefonem przy głowie, a wiele elementów naszego dnia codziennego związane jest z każdorazową koniecznością uruchomienia komputera. Jesteśmy ciągle online, zapominając o byciu offline. 

Intensyfikacja tych zjawisk przybrała na sile w dobie pandemii koronawirusa, a wpływ aplikacji mobilnych zarówno na nasze zdrowie psychiczne, jak i codzienne przyzwyczajenia jest widoczny już teraz. 

25 maja o godzinie 16.00 Youth IGF Poland, we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK ma zaszczyt zaprosić na Academia online Youth IGF Poland” poświęconą dyskusji wokół praw, postulatów i zagrożeń płynących z używania aplikacji mobilnych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się eksperci, którzy w trakcie 10-minutowych wystąpień postarają się przybliżyć uczestnikom spotkania zarówno dobre, jak i złe strony korzystania z aplikacji, czy portali społecznościowych w ogóle. 

Ponadto, jako tegoroczni gospodarze Youth Summitu, który odbędzie się w grudniu tego roku w Katowicach w ramach Internet Governance Forum, chcielibyśmy zaprosić wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianą tematyką internet governance do współpracy przy tworzeniu tego wyjątkowego wydarzenia. O szczegółach naszej działalności, jak i nadchodzących projektach opowiemy szerzej podczas spotkania. 

Szczegółowa agenda wydarzenia: 

Kamil Śliwowski, autor Otwartych Zasobów, redaktor Sektora 3.0

Od scrollowania do treningu mózgu - aplikacje mobilne i budowanie nawyków. 

W budowaniu aplikacji mobilnych można zastosować te same techniki w celu maksymalizacji czasu przed ekranem czy wydawania więcej pieniędzy jak i w celu budowania zdrowych nawyków. Jak wykorzystać smartfon do dbania o swoje samopoczucie i zdrowie fizyczne? Które aplikacje (i jak) najskuteczniej kradną uwagę, a które pomagają ją odzyskać a nawet ćwiczyć uważność i koncentrację?


Katarzyna Chojecka, doktorantka; starsza konsultantka w CEC Group 

Platformy cyfrowe i zdrowie psychiczne – czy AI może pomóc?

Pandemia sprawiła, że większość z nas zmuszona była przenieść swoje życie towarzyskie na social media. Okazały się one jednak nie tylko zbawieniem, ale też źródłem wielu problemów ze zdrowiem psychicznym, szczególnie jeśli chodzi o młodych ludzi. Dlaczego social media aż tak oddziałują na naszą samoocenę i czy możemy to zmienić? I jak można wykorzystać sztuczną inteligencję do tego, żeby zapewnić ludziom wsparcie w tym trudnym czasie?

 

Oliwia Chojnacka, specjalistka Państwowego Instytutu Badawczego NASK

Aplikacje mobilne – zagrożenia, bezpieczeństwo i prywatność.

Internet towarzyszy każdemu z nas w coraz większym stopniu w życiu codziennym, a aplikacje mobilne stały się nieodłącznym aspektem tej rzeczywistości. Intuicyjność popularnych aplikacji i sposób weryfikacji użytkowników pozwala na korzystanie z nich coraz młodszym dzieciom. Aplikacje mobilne i ich funkcjonalności umożliwiają zaspokajanie potrzeb na wielu poziomach – potrzeby przynależności, potrzeby kontaktu z innymi czy potrzeby ekspresji. Czy mamy świadomość jakie zagrożenia płyną z naszej działalności w aplikacjach? Czy wiem jakie i ile informacji gromadzi o nas każda z aplikacji? Czy świadomie stosujemy ustawienia prywatności?

 

Link do rejestracji:

https://intgovforum.zoom.us/webinar/register/WN_7vR-iz86TpaYHEEv5rzYsA