O nas

Komitet sterujący

Marta Musidłowska

Uniwersytet Warszawski

Studentka V roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim. W związku z zarządzeniem internetem interesuje się przede wszystkim zagadnieniami związanymi z Digital sustainability. Jej zainteresowania skupiają się wokół prawa własności intelektualnej, w szczególności w sektorach kreatywnych i nowych technologii. Członkini European Horizons oraz organizacji Women in AI, skupiającą pasjonatów sztucznej inteligencji z różnych środowisk. Publikowała między innymi w Rzeczpospolitej, na portalu Pospolita.eu, a także (nieprawniczo) na łamach Wysokich Obcasów i magazynu Poznaj Świat.

Rafał Prabucki

Uniwersytet Opolski

Absolwent Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Gdańskiej. Doktorant w Centrum Problemów Prawnych Techniki i Nowych Technologii Uniwersytetu Opolskiego. Alumn LegalTech HIOP na Uniwersytecie IE w Madrycie w ramach stypendium Tech4Law oraz fundacji im. Lesława A. Pagi przy projekcie Ogólnopolskich Dni Nauk Sądowych. Uczestnik hackathonów i międzynarodowych konferencji dotyczących prawa nowych technologii. Członek komitetu sterującego Youth Internet Governance Forum przy ONZ. Legal Project Manager projektu Smart Human-Oriented Platform for Connected Factories SHOP4CF. Autor szeregu publikacji z zakresu nowych technologii i prawa, w tym współautor książki „Kryptowaluty. Perspektywa kryminologiczna i kryminalistyczna”. Członek Evidence Based Blockchain w Edynburgu i współtwórca tytułu prasowego „Cyfrowa Ekonomia”. Pracownik naukowo-dydaktyczny na Uniwersytecie Opolskim i prowadzący na studiach podyplomowych „Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem” na Akademii Leona Koźmińskiego.

Emilia Zalewska

Uniwersytet Warszawski

Studentka ostatniego roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim. W 2017 roku wzięła udział w projekcie #copyfighters i od tego czasu aktywnie działa w inicjatywach na rzecz zarządzania internetem. W ramach projektu brała udział w konferencji Eurodig w Tallinie i Forum Zarządzania Internetem w Genewie (IGF). W 2019 roku, uczestniczyła w Youth IGF Summit w Berlinie, gdzie stworzonych zostało 11 postulatów o tym jak młodzi ludzie postrzegają kluczowe zagadnienia związane z zarządzaniem internetu. Zainspirowało ją to do zaangażowania się w budowanie Youth IGF Polska. Jest również Europejskim Ambasadorem Młodzieżowym w ramach Generation Connect organizowanym przez ITU (International Telecommunication Union). Jej główne zainteresowania akademickie to prawo karne i prawa człowieka, w szczególności w ujęciu środowiska cyfrowego.