Zbliża się Youth Summit! IGF 2021 startuje jutro!

05 grudnia 2021

youthpl

Youth Summit IGF to idea, która rozwinęła się podczas poprzednich edycji IGF. Zaczęło się w 2019 roku w Berlinie i na wirtualnym IGF w 2020 roku. Obrady Młodych zaowocowały sformułowaniem postulatów. Przesłania te były silnym wyrazem poglądów młodych ludzi na kluczowe kwestie omawiane podczas IGF.

Celem tegorocznego Youth Summit jest połączenie doświadczeń z poprzednich edycji z wiedzą wspierających Młodych ekspertów, którzy mogą pomóc społeczności w wcieleniu teorii w praktykę. Stąd koncepcja przekształcenia przekazów w punkty działania – młodzież postuluje konkretne rozwiązania obserwowanych wyzwań w różnych obszarach zarządzania internetem.

 

Tegoroczny Youth Summit ma być szczególnie ważny. Po raz pierwszy w swojej krótkiej historii zgromadzi tak wielu gości wysokiego szczebla, którzy skonfrontują swoje doświadczenie z głosem Młodych. Po drugie, Youth Summit został poprzedzony otwartym wydarzeniem przygotowawczym w pierwszym tygodniu grudnia, podczas którego młodzież z całego świata miała okazję przedyskutować i nakreślić końcowe Points of Action, które zostaną zaprezentowane na Szczycie.

 

Youth Summit IGF zakończy się ceremonią wręczenia nagród w ramach otwartego konkursu Wiki Youth, którego celem jest zaangażowanie młodych ludzi w inicjatywy, które aktywnie przyczyniają się do tworzenia bardziej przyjaznego Internetu dla wszystkich jego użytkowników, na przykładzie projektu otwartej bazy danych Fundacji Wikimedia, który integruje inne projekty wiki.

 

Elvis Presley śpiewał kiedyś „A little less conversation, a little more action”. Pamiętając o tych słowach, miejmy nadzieję, że Global Youth Summit będzie nie tylko forum, na którym podzielimy się wieloma błyskotliwymi przemyśleniami i spostrzeżeniami, ale posłuży również jako bodziec do działania.