Prawo Nowych Technologii - konferencja YIGF PL, NASK i UWro

17 maja 2023

uniwr

12 maja eksperci IGF Młodych Polska oraz NASK spotkali się na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego aby porozmawiać o regulacjach dotyczących nowych technologii.

W ramach spotkania mieliśmy okazję przedstawić studentom Uniwersytetu Wrocławskiego czym jest zarządzanie internetem i sama inicjatywa IGF. O szczegółach działalności Forum Zarządzania Internetem Młodych opowiedziała Emilia Zalewska.

Maciej Groń, eskpert ds. regulacji prawnych i współpracy naukowej NASK przekonywał, że każda ścieżka kariery może wiązać się z kompetencjami cyfrowymi, które towarzyszą nam każdego dnia. Anna Rywczyńska i Julia Piechna z Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń NASK zamknęły część ekspercką dawką informacji o działalności NASK i bezpieczeństwie dzieci w sieci.

 

Po krótkiej przerwie to my mieliśmy przyjemność wysłuchać prezentacji studentów, którzy opowiedzieli o najbardziej palących aspektach nowych technologii, które wymagają prac regulacyjnych. Świeże spojrzenie na tę problematykę było bardzo inspirujące w obliczu zbliżającego się Szczytu Cyfrowego ONZ w Kioto w tym roku.

 

Dziękujemy Uniwersytetowi Wrocławskiego za świetne wydarzenie i mamy nadzieję na dalszą współpracę!